Domů / Novinky / Jak nejlépe chránit a skladovat sběratelské kartičky
Proč nakoupit u nás
  • Doprava již od 79 Kč.
  • Od 5000 Kč ZDARMA!
  • Vše skladem
  • Dodání do 2 pracovních dní

    

Informace

+420 603 503 855

Po-Pa 8:00-16:00

e-mail: obaly@nwc.cz

Odběr novinek

Jak nejlépe chránit a skladovat sběratelské kartičky

Sběratelé dobře vědí, že největší hodnotu mívají kartičky, které jsou ve stoprocentním stavu. Sebelepší a jedinečná kartička s Angry Birds ztrácí hodnotu, když ji polejete čajem, nebo když nemá opravdu ostré rožky. Stejně tak nejlepší hokejový obránce z NHL na ošoupané kartičce moc parády neudělá a neprodáte jej za více než pár korun. Aby karty neztrácely hodnotu, musíte je spolehlivě chránit. Jak tedy můžete svoji sbírku nejlépe skladovat?

Kam uložit kartičky?

zip sáčky, uzavíratelné

Pokud máte hokejové kartičky, herní karty nebo jakékoliv jiné sběratelské skvosty jen proto, abyste je měli doma pro radost, bude vám stačit sběratelské album. Ale pokud je převážíte, prodáváte je na burzách, vozíte je na srazy nebo výstavy, bude se vám hodit spíše praktičtější obal na jednotlivé kusy. Protože pokud kartu prodáte nebo vyměníte, z alba ji budete muset stejně vytáhnout a u toho hrozí poškození. Asi vás napadne, že pro tisícikusovou sbírku budou stát obaly na karty majlant. Nebudou, pokud si pořídíte praktické zip sáčky.

 

Zip sáčky – levně, rychle, efektivně

Zip sáček je opravdu jednoduché řešení – a právě ta bývají nejlepší. Jejich pořizovací cena je něco málo přes dvě koruny za kus, nezabírají žádné místo a hlavně – kartička je v bezpečí. Obyčejné nasouvací plastové obaly také ochrání sběratelské karty. Zkuste je ale polít vodou a kartička nasákne jako houba. Oproti tomu uzavíratelný zip sáček je vodo a vzduchotěsný. Je vyroben z polyethylenu a systém uzavírání sáčku je odolný pro časté použití bez jakéhokoliv poškození. Sáčky se vyrábí také ve verzi s dírkou, díky které můžete sáčky s kartičkami pohodlně zavěsit na stojany pro prodej. Sáčky jsou tenké 0,04 mm, takže i několika tisícová sbírka se vám pohodlně vleze do menší krabice