Domů / Novinky / Vánoční průvodce pro e-shopy: Jak na efektivní balení a skladování zboží
Proč nakoupit u nás
  • Doprava již od 79 Kč.
  • Od 5000 Kč ZDARMA!
  • Vše skladem
  • Dodání do 2 pracovních dní

    

Informace

+420 603 503 855

Po-Pa 8:00-16:00

e-mail: obaly@nwc.cz

Odběr novinek

Vánoční průvodce pro e-shopy: Jak na efektivní balení a skladování zboží

Vánoční průvodce pro e-shopy: Jak na efektivní balení a skladování zboží| Moje Obaly.cz - Moje Obaly.cz   

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází období plné výzev a příležitostí, hlavně pro e-shopy. Klíčem k úspěchu v těchto hektických týdnech je důkladná příprava – zejména v oblasti balení a skladování zboží. Efektivní a kvalitní balení nejen zvyšuje pravděpodobnost, že balík dorazí v pořádku a zákazníci budou spokojeni, ale také pomáhá předejít většímu množství reklamací. Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte, jak se můžete připravit na úspěšnou vánoční sezónu.

Jak správně zabalit zboží?

1.  Kontrola a výběr vhodných obalů

Před použitím obalů vždy zkontrolujte jejich stav a zalepte rohy a klopy. Pro lehčí zboží stačí kartonové krabice z třívrstvé vlnité lepenky (3VVL), zatímco těžší předměty vyžadují pětivrstvou variantu (5VVL). Obálky z bublinkové fólie jsou ideální pro zabalení drobnějších produktů.

2.  Zvolte správný rozměr a výplňový materiál 

Obal by měl odpovídat velikosti zboží a umožňovat přidání ochranné výplně či výstelky. Tento krok je důležitý zejména při balení křehkého zboží nebo více položek v jednom balíku. Každá položka by měla být obklopena alespoň 5 cm výstelky. Doporučujeme použít bublinkovou fólii, pěnovou fólii nebo vlnitou lepenku. Nezapomeňte také na vyplnění zbylého prostoru v balíku, abyste zamezili pohybu zboží. Doporučujeme použít např. ekologický flo-pak materiál.

3.  Bezpečné uzavření balíku
Přelepte krabice na rizikových místech kvalitní
lepicí páskou o šířce alespoň 5 cm a zvažte použití ochranné fólie, která sníží riziko protržení zásilky, zpevní hrany a ochrání zásilku proti vlhkosti.

Jak připravit sklad na vánoční sezónu?

1. Plánujte a doplňte zásoby

Zanalyzujte data z minulého roku, doplňte zásoby zboží a připravte se na sezónní výkyvy. Nezapomeňte na dostatečné zásoby obalových materiálů, které nemusí být na poslední chvíli dostupné.

2. Efektivní uspořádání skladu

Udržujte pořádek ve skladu a systém uspořádání tak, aby nejčastěji prodávané produkty byly nejblíže balícímu prostoru. Použijte systém kódování nebo barevného označení pro snadnější orientaci.

3. Flexibilní logistika

Spolupracujte s více dopravci a zajistěte flexibilní možnosti doručení, abyste předešli zpožděním ve špičkových obdobích, jako je Black Friday nebo Cyber Monday.

Balte více ekologicky!

1. Znovupoužití a recyklace

Využívejte recyklovatelné obalové materiály a motivujte zákazníky k jejich dalšímu využití. Použijte materiály, které lze snadno recyklovat nebo jsou biologicky rozložitelné.

2. Zavedení programu vrácení obalů

Nabídněte zákazníkům možnost vrátit obaly, které pak můžete znovu použít nebo recyklovat.

3. Komunikace se zákazníky

Informujte zákazníky o vašem ekologickém přístupu a poskytněte jim tipy, jak mohou obaly znovu použít. Důležité dokumenty, jako například faktury nebo záruční listy, netiskněte, ale pošlete je zákazníkům online.

4. Redukce plastů

Omezte používání plastů a zaměřte se na alternativní materiály, jako jsou tkané tašky nebo papírové obaly.

5. Udržitelné výplně

Nahraďte tradiční výplňové materiály, jako je pěnová fólie, udržitelnými alternativami, jako je kraftový papír nebo recyklovaná výplň.


Dobře připravený e-shop znamená spokojené zákazníky a hladký průběh vánoční sezóny. Přejeme vám úspěšnou a plynulou předvánoční sezónu!